KISUTAPAHTUMAT 2017

Vuoden 2017 KISUTAPAHTUMAT

Torstaina 16.3.2017 Moonwell’s Rusko, klo 18-20. Ohjelmassa sirutusta.

Lauantaina 18.3.2017 Lemmikkitarvike Sydänystävä Pirkkala, klo 14-18.Ohjelmassa kahvittelua ja sirutusta.

Lauantaina 8.4.2017 Faunatar Turtola klo 12-16. Sirutusta, ruokakeräystä ja myyntipöytä.

Perjantaina 21.4. Lemmikkiliike Punainen Pallo, Helsinki. Klo 16-20, sirutusta ja kannatustuotemyyntiä.

Lauantaina 22.4. Faunatar Ideapark Lempäälä klo 12-16. Myyntipöytä.

Lauantaina 6.5. Kissa Vieköön -jättiruokakeräys Pirkkalan, Ylöjärven ja Turtolan Citymarketeissa klo 11-18

La-Su 20.-21.5. Tampereen Messu- ja urheilukeskus, Pirokin kissanäyttely. Molempina päivinä Kisun myyntipöytä klo 10-16.

Tiistaina 20.6. Lielahti sirutustapahtuma

Lauantaina 26.8. Linnainmaan Musti ja Mirri sirutustapahtuma klo 12-15

Sunnuntaina 24.9. Sirutusta Moonwell’s tmi klo 12-14

Lauantaina 30.9. Kissa Vieköön jättiruokakeräys potkaisee eläinten viikon käyntiin klo 11-18. Kissojen Suojelu Kisu ry kerää kissanruoka ja -hiekkalahjoituksia Turtolan, Ylöjärven ja Pirkkalan Citymarketeissa.

Sunnuntaina 1.10. Lemmikkituotteiden varastomyynti  Tampereen Myllypurossa järjestetään jälleen tulevana viikonloppuna! Kisu ry on sunnuntaina koko päivän paikalla pienen myyntipöydän sekä kahvitarjoilun kera. Tervetuloa ostoksille!

Maanantaina 2.10. Kun kissa tuli taloon -luentoilta  klo 18-20.
Voit saapua paikan päälle klo 17.30 rapsutellaksesi kahvilan kissa-asukkaita jo ennakkoon.

Kun kissa tulee taloon, on aika varmistua kissarakkauden lisäksi sen hoidosta ja ruokinnasta, terveydestä ja toki myös parhaista leikkivinkeistä. Tule kuulemaan kissakahvilaan kissan ottamiseen liittyvistä haasteista ja onnesta.
Puhujina alan ammattilaisia Kissakahvila Purnauskiksesta, laaturuokaa tarjoilevalta PrimaCatilta ja eläinsuojeluyhdistys Kissojen suojelu Kisu ry:lta sekä kissaspesialisti eläinlääkäriasemalta Omaeläinklinikka Tampere.
Vierailun lomassa pääset tapamaan Purnauskiksen uudet tulokkaat, ihanat kissanpennut. Kissakahvilassa asustaa yhteensä kahdeksan kissaa.
Purnauskis tarjoaa osallistujille kahvit, teet ja kisukeksit. Kahvilasta on mahdollista myös ostaa muita makeita ja suolaisia herkkuja, mikäli vatsa alkaa kurnimaan kesken tilaisuuden. Pääsymaksu 5e.

16.10.-4.11. Musti ja Mirri Kuninkaankulmassa Kisun lahjoituskeräys.

Lauantaina 21.10. Musti ja Mirri Koivistonkylässä sirutustapahtuma ja kahvittelua klo 12-15. Ajanvaraus sirutukseen on suositeltavaa. Ajanvaraukset numerosta 044 769 0007. Otamme samalla mieluusti vastaan ruoka- ja tavaralahjoituksia kodittomille kisuille.

Lauantaina 28.10. Kisu ry kertoo toiminnastaan Tampereen Musti ja Mirri Kuninkaankulmassa klo 12-14. Tällä kertaa edustajajoukossamme on mukana myös kissa! ?
Tervetuloa siis paijaamaan kissaa sekä kuulemaan Kisun toiminnasta ja siitä miten Sinä voisit auttaa kodittomia.

Lauantaina 28.10. Musti ja Mirri Lielahdessa sirutustapahtuma ja kahvittelua klo 12-15. Ajanvaraus sirutukseen on suositeltavaa. Ajanvaraukset numerosta 044 769 0008. Otamme samalla mieluusti vastaan ruoka- ja tavaralahjoituksia kodittomille kisuille. Lahjoituksia voi jättää myymälään perjantain ja lauantain ajan.

Maanantaina 30.10. klo 17-19 Kisu ry esittelee yhdistyksen toimintaa Jakomäen kirjastossa Meillekkö kissa? -tapahtumassa.
Paikan päällä on myös yhdistyksen myyntipöytä, josta voi ostaa Kisu ry:n toimintaa kannattavia tuotteita. Tule sinäkin tutustumaan yhdistyksemme toimintaan!

 

KISUN KOTISIRUTUSPALVELU on uusi, kokeiluluontoinen palvelu, joka on tarkoitettu sellaisille lemmikeille, jotka eivät syystä tai toisesta voi osallistua yleisiin sirutustapahtumiin. Kotikäyntejä tekeviä siruttajia on tällä hetkellä vain Tampereella, mutta pyrimme laajentamaan tätä palvelua, jos kysyntää on.

Lemmikin omistaja voi tehdä kotisirutuspyynnön sähköpostitse, jonka saavuttua joku Kisun siruttajista ottaa omistajaan yhteyttä. Mikäli molemmille sopiva kotikäyntiaika löydetään, Kisun siruttaja käy siruttamassa lemmikin. Maksu on kotikäynnillä sama 20€/korvapari kuin yleisissäkin tapahtumissa.

Yhteystiedot: Leena Virtanen, leena.k.virtanen [a] gmail.com tai
Päivi Taka, paivi.taka [a] outlook.com

Jaa Facebookissa »